Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākums Aglonas novada centrālajā bibliotēkā

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Ziemeļvalstīs projekts norisinās jau 17. reizi, Latvijā  - 16. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Šī gada Nedēļas tēma ir “Ziema Ziemeļos”.
Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi par ziemīgām tēmām norisinās arī Aglonas novada centrālajā bibliotēkā. Uz kopējo lasījumu – „Rīta stundu” tika aicināti vidējā skolas vecuma bērni.

Pasākumā „Sniegpārslu deja” lasījām fragmentus no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu autoru darbiem, Aglonas vidusskolas bibliotekāre Ilze Grigule mācīja pagatavot interesantu noformējumu – sniegpārslas – balerīnas, ar kurām var skaisti un bez lieliem līdzekļiem izrotāt telpas svētkos. Kamēr bērni veidoja savas dejojošās sniegpārslas, klausījāmies ierakstus, kuros skanēja brīnišķīga Ginta Solas instrumentālā mūzika no cikla ”Ziema”.

Dzintra Savitska
Aglonas novada centrālās bibliotēkas vadītāja