Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Zirgi un suņi palīdzēs bērniem veselīgi atpūsties

Saturs atjaunots: 20.02.2012.

Pavisam netradicionālu atpūtu, kas vienlaikus būs arī unikāla rehabilitācija, Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas birojs organizē 80 latviešu un lietuviešu bērniem no sociālā riska ģimenēm. Divu starptautisku nometņu laikā, kuras notiks no š.g. 6. līdz 17.jūnijam Silajāņos, Riebiņu novadā  un Kaltinienkai (Lietuvā), bērni vecumā no 7-16 gadiem ar dažādu kopīgu nodarbību, konkursu un sacensību palīdzību attīstīs gan fizisko sagatavotību, gan atraisīs savas garīgās spējas un fantāziju. No Aglonas novada nometnē piedalīsies divi astoņgadīgi bērni, informējusi projekta vadītāja Laila Vilmane.

Nometnē bērni zīmēs, veidos, dziedās un dejos, pētīs dabu, sportos, dosies nelielos pārgājienos, peldēsies un rotaļāsies. Taču īpašas būs reitterapijas un kanisterapijas nodarbības, kas tiks organizētas tā, lai katrs bērns individuāli saņemtu terapeitu – zirgu un suņu, sniegto siltumu, maigumu un mīlestību. Individuāli dzīvniekterapijas kursi arī stiprinās bērnu fizisko un psihoemocionālo stāvokli.

Nometnes dalībnieki sabrauks no tuvākām un tālākām Latvijas-Lietuvas pierobežas vietām -Aglonas, Ludzas, Kārsavas, Rēzeknes, Viļānu, Riebiņu, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Daugavpils un Ilūkstes novadiem, Rēzeknes pilsētas (LV), Anīkšču, Utenas, Ignalinas rajoniem un Visaginas pilsētas (LT).

Latvijā un kaimiņvalstī Lietuvā  dzīvniekterapija pagaidām ir maz attīstīta un reti tiek izmantota. Inovatīva pieeja bērnu nometņu organizēšanā demonstrēs to, kā dzīvniekterapiju plašāk pielietot bērnu rehabilitācijā un viņu integrācijai sabiedrībā.

Starptautiskās bērnu atpūtas nometnes tiek organizētas Latvijas-Lietuvas Programmas līdzfinansētā projekta „CURED BY ANIMALS” („Terapija ar dzīvnieku palīdzību”), kura aktivitātes paredz stiprināt 16 Latvijas-Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālo vidi, uzlabot sociālo infrastruktūru, kā arī popularizēt un veicināt terapijas ar dzīvnieku palīdzību attīstību, ietvaros.

Šī projekta ietvaros Priežmalas pamatskolas telpās tiks iekārtots  arī Ģimeņu atbalsta centrs. Šobrīd rit remontdarbi.