Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Zivju mazuļu krājumu papildināšana Aglonas novada ezeros

Saturs atjaunots: 26.07.2017.

Aglonas novada dome ir realizējusi Zivju fonda padomes 2017. gada 3. martā apstiprināto projektu Nr.2.68 “Zivju resursu pavairošana Aglonas novada Karašu, Saviņu un Kalvīša ezeros”, kas tika iesniegts Zivju fonda projektu konkursa pasākumā “Zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana”.

Projektā izvirzītais mērķis ir sasniegts, Aglonas novada Karašu, Saviņu un Kalvīša ezeros zivju resursi papildināti ar vienvasaras līdaku mazuļiem un ir veicināta zivsaimniecības attīstība Aglonas novada ezeros.
SIA “Rūjas zivju audzētava” piegādāja 9300 vienvasaras līdaku mazuļus. Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta stingrā uzraudzībā Karašu ezerā (Šķeltovas pagasts) tika ielaisti 2200 līdaku mazuļi, Saviņu ezerā (Grāveru pagasts) – 4100 līdaku mazuļi un Kalvīša ezerā (Grāveru pagasts) – 3000 līdaku mazuļi.

Projekta kopējās izmaksas 2801.98 EUR (ar PVN), Aglonas novada domes līdzfinansējums ir PVN izmaksas 21 % jeb 486.29 EUR no projekta kopējām izmaksām.

Projekts tika realizēts ar Lauku atbalsta dienesta www.lad.gov.lv , Valsts zivju fonda http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/valsts-atbalsts/valsts-zivju-fonds/ un Aglonas novada domes www.aglona.lv atbalstu.

    

 

Informāciju iesniedza: Anita Podskočija, projekta vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv