Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Pieteikšanās platību maksājumiem ar kavējuma sankciju notiek līdz 17.jūnijam

Saturs atjaunots: 28.06.2019.

Kā lauksaimniekiem rīkoties, ja krusa, negaiss vai lietusgāzes izpostījušas laukusJa platību maksājumiem pieteiktos laukus ir izpostījusi krusa, negaiss vai lietusgāzes tā, ka tie vairs neatbilst atbalsta maksājumu saņemšanas nosacījumiem (laukā vairs nav atbalsttiesīgā kultūrauga pārsvars), tad lauksaimniekiem par to jāinformē LAD, lai saglabātu tiesības par nopostītajā laukā deklarēto kultūraugu saņemt platību maksājumus.

Lauksaimniekam 15 darba dienu laikā jāiesniedz dienestam iesniegums par ārkārtas apstākļiem. Iesniegumam obligāti jāpievieno foto uzņēmumi, kuros redzami postījumi. Lai varētu identificēt fotogrāfijas uzņemšanas vietu, fotoaparātam jāieslēdz atrašanās vietas noteikšanas režīms vai arī fotogrāfijā jāiekļauj kādu attiecīgajam laukam specifisku vides objektu, piemēram, koku, ēku.

Tikai pēc tam, kad ir iesniegts iesniegums un foto pierādījumi LAD, lauksaimnieks drīkst veikt izmaiņas – pārsēt laukā citu kultūraugu vai izveidot laukā papuvi.

Lasīt vairāk.

Pasākumu kalendārs
#
Līdz 17.jūnijam pieteikšanās atbalstam ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā (tūrisma aktivitātēm)
#
Līdz 26.jūnijam notiek pieteikšanās pasākumā 6.1 “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai”
#
Līdz 30.novembrim norisinās Sezonas laukstrādnieku periods

Līdz 2019.gada 30. jūnijam var izņemt 2018.g. piešķirtos lauksaimnieku dīzeļdegvielas litrus

Līdz 30.jūnijam lauksaimniekiem jāizņem iepriekšējās sezonas degvielas atlikums. Šīs sezonas degvielas apjoms būs aprēķināts no 1.jūlija.

Atbalsts mazo saimniecību attīstībai

Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) var sākt gatavot projektu iesniegumus mazo lauksaimnieku atbalstam.
Projektus iesniegt varēs tikai no 17.jūnija, kad tiks atvērta projektu pieņemšanas kārta!

Svarīgi ņemt vērā, ka mazajiem lauksaimniekiem projekta iesniegumu jāsagatavo sadarbībā ar konsultāciju pakalpojuma sniedzēju. Apstiprināto konsultāciju pakalpojumu sniedzēju saraksts pieejams dienesta mājaslapā.

Pieslēgties EPS.

Var veicināt un dažādot tūrisma aktivitātes

Līdz 17. jūnijam var pieteikties atbalstam pasākumā ”Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā tūrisma aktivitātēm.

Skatīt visu kalendāru

Lauku atbalsta dienests
67095000

lad@lad.gov.lv