Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Top vieta atpūtai

Saturs atjaunots: 11.06.2012.

Sociālās aprūpes centrs „Aglona” realizē  projektu „Sociālās aprūpes centra „Aglona” teritorijas labiekārtošana”, kā rezultātā tiks  iekārtota vieta brīvā laika pavadīšanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Atpūtas vietas projekts sniegs pozitīvu ieguldījumu gan ikdienas dzīvē, gan arī sirmgalvju svētku reizēs. Aizvadītajā gadā Aglonas novada dome sadarbībā ar SAC „Aglona” veiksmīgi piedalījās Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) LEADER īstenošanas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošanas un dzīves  kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēgiju īstenošanas teritorijā” projektu konkursā un saņēma atbalstu projekta „Sociālās aprūpes centra „Aglona” teritorijas labiekārtošana” (Nr. 11–03–LL12-L413201-000011) realizācijai.

Projekta mērķis: labiekārtot SAC „Aglona” teritoriju, veidojot to sakoptu un ērti pieejamu atpūtai un brīvā laika pavadīšanai klientiem ar īpašām vajadzībām.

Projekta īstenošanas rezultātā tiek veidots atpūtas parks, kurā tiks uzstādīta lapene, dekoratīvās dzirnaviņas, strūklaka, galdi ar soliņiem un iestādīti košumkrūmi.

Atpūtas parka izveidošana tika uzsākta 2011. gada oktobrī, kopīgiem spēkiem sakopta atpūtas parkam paredzētā teritorija, iesēta zāle, izzāģēti krūmi un uzstādīta Jaunaglonas arodvidusskolas dāvinātā lapene. Topošajā atpūtas parkā ierīkots bruģa celiņš, iegādāta dārza arka, strūklaka un zāles pļāvējs.

Projekta ietvaros iegādātā jauna SAC „Aglona”ceļa zīme.


Drīzumā atpūtas parkā tiks uzstādītas dārza mēbeles, lapene, dekoratīvās dzirnaviņas un iestādīti košumkrūmi, kas padarīs atpūtas parku vēl krāšņāku.Kopīgiem spēkiem, realizējot šī projekta iecerētās idejas, dāvāsim iestādes klientiem vēl lielāku prieku un lielākas iespējas, izmantot iestādes piedāvātos pakalpojumus, jo ikvienam no mums ir jabūt  klusai vietai, kurā vēlamies pabūt  vieni, atcerēties skaistākos dzīves mirkļus un  izbaudīt dabas krāšņumus. Šī iemīļotā vieta var būt jebkur. Tas var būt dabas radīts nostūris, vai arī pašu rokām izveidots un lolots piemājas dārziņš.  Cilvēka mīlēta vieta pamazām tiks izveidota arī SAC „Aglona” klientiem, kurā tie varēs rast dvēselisku mieru, gremdēties atmiņās un klausīties upes šalkās.

Projekta īstenošanas periods: 2011.gada 9.jūnijs – 2012.gada 31.oktobris.
Kopējās izmaksas: sastāda 4729.85 Ls